Obisk Knjižnice Ivana Potrča Ptuj v sklopu projekta Rastem s knjigo

V petek, 19. 5. 2023 smo z učenci 7. razredov obiskali Knjižnico Ivana Potrča Ptuj. Dogodek je bil sklepni del projekta Rastem s knjigo, v katerem naša šola sodeluje že vrsto let. Vsako leto so vanj vključeni učenci 7. razredov.

Učenci so pobližje spoznali splošno knjižnico v Ptuju, njene oddelke, delo knjižničarja in knjižnično-informacijski sistem COBISS. Predstavljena jim je bila tudi možnost uporabe aplikacije Moja knjižnica in mCobiss.

V pravljični sobi mladinskega oddelka so učenci spoznali nekatere knjižne novosti in knjigo Boštjana Gorenca Reformatorji v stripu, ki so jo vsi dobili v dar.Knjižničarka Jasmina nas je prijazno sprejela in učence navdušila za bodoče bralne podvige. Nekaj učenk in učencev je izkoristilo priložnost, da so se vpisali v knjižnico in si že izposodili prve knjige.

Z veseljem bomo v projektu Rastem s knjigo sodelovali tudi v bodoče.

Sabina Lenart, šolska knjižničarka