Dobrodelna akcija DROBTINICA

V soboto, 21. 10. 2023, je potekala dobrodelna akcija Drobtinica, ki ozavešča prebivalce o pomenu hrane ob svetovnem dnevu hrane (16. oktober) in o problematiki ter razmahu revščine (17. oktober – svetovni dan boja proti revščini).

Na pobudo Rdečega križa Slovenija – Območno združenje Juršinci so sodelovali tudi učenci Osnovne šole Juršinci. Pred Občino Juršinci so postavili stojnico, na kateri so se učenci darovalcem prostovoljnih prispevkov zahvalili z domačimi dobrotami in izdelki. Izdelke so učenci pripravili v šoli ali doma s pomočjo staršev, nekaj dobitkov pa so prispevale tudi lokalne kmetije, podjetja in društva. S prijazno pomočjo donatorjev se je dobrodelna skrinjica hitro napolnila, zbrana sredstva pa bodo namenjena socialno ogroženim učencem domače šole. Zahvaljujemo se vsem donatorjem in Rdečemu križu Juršinci.

Vodja projekta: Ana Kreft