Projekt drobtinica

Projekt Drobtinica je humanitarna dobrodelna akcija, ki oznanja in ozavešča prebivalce o Svetovnem dnevu hrane (16. oktober) in o problematiki ter razmahu revščine (17. oktober – Svetovni dan boja proti revščini). Projekt organizira Rdeči križ Slovenije, kateremu se je pridružil tudi Rdeči križ Juršinci in Osnovna šola Juršinci. Sodelujejo učenci od 7. do 9. razreda, ki so vključeni v interesno dejavnost Rdečega križa. Zbirajo se domači pridelki in izdelki, ki so namenjeni v zahvalo darovalcem prostovoljnih prispevkov. Te izdelke izdelajo učenci v šoli ali doma s pomočjo staršev. Nekaj dobitkov prispevajo tudi lokalne kmetije, podjetja in društva. Sredstva so namenjena učencem osnovne šole iz socialno ogroženih družin. Drobtinica se bo izvedla v soboto, 21. oktobra 2023 v dopoldanskem času, pred trgovino Mercator v Juršincih.

Vodja projekta: Ana Kreft