Sodelovanje s starši

Učitelji in starši imamo skupni cilj. Prizadevamo si za zadovoljstvo, srečo, samostojnost in uspeh otrok. Pestijo nas iste skrbi: Bomo dali otrokom učinkovita orodja za uspešno spopadanje z vsakodnevnimi življenjskimi izzivi? Imajo dovolj znanja in veščin, da bodo lahko dosegli lastne cilje? Smo jim dali dovolj možnosti za razvijanje samostojnosti in sprejemanja odgovornosti?

Breme skrbi se zmanjša, če ga z nekom delimo in cilj se nam približa, če nam na poti nekdo priskoči na pomoč.

Na poti otrokovega optimalnega razvoja si moramo starši in učitelji stati ob strani ter si skupno pot lajšati z dobro, učinkovito in obojestransko komunikacijo.

Prizadevamo si, da vam staršem nudimo oporo, dodatno spodbudo in pomoč pri vzgoji. Od staršev pričakujemo, da spremljate otrokovo šolsko delo, ste odkriti v odnosih s šolo in ste s poštenostjo ter odgovornostjo zgled svojim otrokom.