MEDNARODNI PROJEKT HOLIDAY CARDS EXCHANGE

Tudi letos smo s 1., 5. in 6. razredom sodelovali v mednarodnem projektu Holiday cards exchange (izmenjava prazničnih voščilnic). Namen projekta je osveščanje o različnih tradicijah v državah po svetu. V ta namen države izdelajo voščilnice in darilca ter jih pošljejo svojim partnerjem po svetu. V teh izdelkih razložijo svoje tradicije in navade za praznike. Sami smo letos sodelovali s šolami na Tajvanu, Belorusiji, Kitajski …

Za namen projekta smo izdelali voščilnice, ki smo jih nato poslali v določene države. Tudi nazaj smo dobili veliko zanimiv izdelkov, ki so jih izdelali učenci partnerskih šol. Prispele so knjižice, v katerih so opisali svoje običaje, navade, hrano itd.

Projekt je bil za učence zelo zanimiv, saj so lahko sodelovali z državami, ki so zelo oddaljene od Slovenije ter imajo popolnoma drugačne običaje kot mi.

V sklopu podaljšanega bivanja smo s 1. in 2. razredom (skupaj 52 učencev) sodelovali v mednarodnem projektu Holiday cards exchange (izmenjava prazničnih voščilnic). Pomagali so nam tudi učenci 6. razreda. Namen projekta je osveščanje o različnih tradicijah v državah po svetu. V ta namen države izdelajo voščilnice in darilca ter jih pošljejo svojim partnerjem po svetu. V teh izdelkih razložijo svoje tradicije in navade za praznike. Sami smo sodelovali z dvema šolama na Tajvanu, Japonskem ter v Belorusiji ter eno šolo v Mehiki.

Za namen projekta smo izdelali voščilnice, na katere smo tudi napisali recept za tradicionalno slovensko potico. Izdelali smo tudi knjigo, v kateri smo razložili tradicijo obdarovanja na miklavževo, saj veliko držav tega običaja nima. Na koncu smo za darilo vsakemu učencu izdelali tudi kazalo za knjige v obliki šalic s čajem. Ker smo sodelovali s sedmimi državami, smo izdelali kar 250 kazal. Tukaj nam je pomagal tudi 6. razred, ki je pri likovnem krožku ravno obravnaval slovensko ornamentiko. Na eno stran šalic smo narisali vzorec, na drugo pa napisali voščilo za božič ter novo leto.

Da svojim partnerjem predstavimo tudi učence, smo naredili posnetek, v katerem učenci zapojejo eno slovensko in eno angleško pesem. Posnetek vas čaka na povezavi: https://video.arnes.si/watch/qn97cwzt7nd1.